Negocjacje na każdym poziomie, czyli rozmowy nie tylko biznesowe


Książki / czwartek, 22 września, 2022

Często nie uświadamiamy sobie w jak wielu sytuacjach prowadzimy negocjacje. Paweł Kowalewski w swojej książce „Profesjonalne negocjacje. Psychologia rozmów (NIE TYLKO) biznesowych” udowadnia, że warto zastanowić się nad mechanizmami stosowanymi w komunikacji. Autor od lat przeprowadza procesy negocjacyjne dla największych firm, ale jego wskazówki może zastosować każdy.

Jeżeli cenicie sobie merytorycznie napisane poradniki to z chęcią sięgniecie po tę książkę. Zwarta forma, gotowe rozwiązania i wiele scenariuszy to ważne atuty, ponadto autor przeprowadza czytelnika przez cały proces negocjacji. A wszystko zaczyna się o wiele wcześniej niż większość z nas zakłada, gdy siadamy do stołu to znajdujemy się w połowie drogi do sukcesu lub porażki.

Książka szczególnie pomocna dla osób, które muszą przeprowadzić cały proces w sposób gładki i możliwie bezkonfliktowy. Dostajemy gotowe rozwiązania dla tych, których zżera stres i tracą kontrolę nad podejmowanym działaniami. Już podczas lektury można poczuć się bardziej zrelaksowanym. Dokładnie wiemy jak się przygotować, jakie scenariusze są możliwe i na co zwrócić szczególną uwagę. Ponadto autor omawia różne modele, wypunktowując wady i zalety. A co jeśli negocjujemy z zaprzyjaźnionymi kontrahentami? Jakie pułapki nas czekają? Aż byłam zaskoczona jak wiele informacji jest zawartych w tej książce.  

Jakie są cechy dobrego negocjatora? Na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę? Jak budować negocjacyjną siłę? Na te pytania w poszczególnych rozdziałach znajdziemy odpowiedzi oparte na wieloletnim doświadczeniu autora. Możemy zrozumieć mechanizmy na przykładzie powszechnie znanych marek, przekonać się, że każdy ma podstawy do skutecznej komunikacji.

Czy to tylko pozycja dla osób prowadzących negocjacje biznesowe? Zdecydowanie nie. Możemy z niej czerpać łatwe rozwiązania sprawdzające się w codziennych sytuacjach, zarówno na niwie zawodowej jak i prywatnej. Kiedy uświadomimy sobie ogrom możliwości związanych z dobrze poprowadzonymi rozmowami to będziemy zaskoczeni jak duży mamy wpływ na decyzje innych osób. Z książki możemy też dowiedzieć się w którym momencie przedstawić kluczowe informacje i jak wiele można zdradzić na poszczególnych etapach.

Szczerze polecam chociażby przejrzeć „Profesjonalne negocjacje”, a najlepiej zapoznać się z całą skondensowaną wiedzą przekazaną przez Pawła Kowalewskiego. Nigdy nie wiadomo czy jutro nie czeka nas rozmowa mogąca nam otworzyć drzwi do ciekawych propozycji. A jeżeli możemy podeprzeć się wieloletnim doświadczeniem autora to warto spróbować rozszerzyć swoje kompetencje.

Tytuł: „Profesjonalne negocjacje. Psychologia rozmów (NIE TYLKO) biznesowych”

Autor: Paweł Kowalewski

Wydawnictwo: OnePress

Ilość stron: 168

Data wydania: 21 czerwca 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *