Matylda Dominiczak w natarciu!


Książki / środa, 18 listopada, 2020

Matylda Dominiczak powraca! Olga Rudnicka przekazała w ręce czytelników kolejną część przygód szalonej bibliotekarki, której udało się spełnić marzenie i dostaje pierwszą sprawę jako prywatny detektyw. Czy więcej będzie z tego pożytku czy szkody? Jak poradzi sobie nasza bohaterka i czy sprawa jest tak banalna jak się wydaje? Warto się przekonać!

Książkę „To nie jest mój mąż” można czytać bez znajomości „Byle do przodu”, ponieważ autorka nienachalnie wplata wyjaśnienie powiązań z wcześniejszego tomu. A że nawywijała nieźle podczas afery w bibliotece, więc teraz ma „ciekawy” kontakt ze śledczymi Mareckim i Tomczakiem. Od szefowej dostaje sprawę śledzenia męża klientki i nawet nie spodziewa się jak bardzo przydadzą się powiązania z policją.

Matylda nie traci rozpędu, jej zadziorny charakterek tylko zyskuje na sile. Mówi do swojej podświadomości, a wręcz prowadzi zażarte dyskusje, które obserwowane z boku wyglądają komicznie. A jedną z osób, które muszą znosić dziwactwa kobiety i jeszcze z nią pracować (o zgrozo!) jest Mareczek. Wyznaczony do pracy z niedoświadczoną panią detektyw miał jej pomagać, ale przez jej charakter traci grunt pod nogami. A przy jej sposobie komunikacji ze światem, nie ma się co dziwić, że mężczyzna znajduje się na granicy obłędu. Kto by nie zwariował z taką współpracownicą? Do tego przecież potrzeba anielskiej cierpliwości i spokoju…

Muszę przyznać, że w najnowszej powieści znajdziemy bardzo ciekawie stworzony wątek kryminalny, z zaskakującym rozwiązaniem. Od połowy książki akcja leci na łeb, na szyję i nie pozwala oderwać się od lektury. Widać, że autorka włożyła więcej pracy (niż w poprzednich powieściach) w wykreowanie intrygi trzymającej w napięciu. Mamy mniej wątków obyczajowych, za to intryga zagęszcza się i wbija w fotel. I taką odsłonę twórczości Olgi Rudnickiej lubię jeszcze bardziej!

Gdy potrzebujecie oderwać się od smutnej codzienności sięgnijcie po książki Olgi Rudnickiej, bo jak już nieraz wspominałam jej twórczość to uwspółcześniona wersja Joanny Chmielewskiej (mnie nawet bardziej bawi humor mojej rówieśniczki). Popłaczecie się ze śmiechu, nie uwierzycie w absurdalność głównej bohaterki i będziecie śledzić kryminalną intrygę. Bo nigdy nie wiadomo czy to na pewno nie jest mąż klientki czy może kolejne odnalezione ciało.

Tytuł:  To nie jest mój mąż

Autor: Olga Rudnicka

Cykl: Matylda Dominiczak

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Ilość stron: 408

Data wydania: 1 września 2020

https://www.empik.com/to-nie-jest-moj-maz-rudnicka-olga,p1247216335,ksiazka-p

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *