Kolejny tom z Ramonem od Piotra Borlika!


Książki / niedziela, 18 kwietnia, 2021

Zawrotne tempo akcji, kolejne ofiary i porachunki wewnątrz mafii. To i wiele innych wątków znajdziecie w najnowszym tomie przygód byłego policjanta, który przeszedł na ciemną stronę. W przypadku „Skłam, że mnie kochasz” niezwykle ważne jest czytanie w odpowiedniej kolejności, ponieważ w przeciwnym razie stracicie całą zabawę i dowiecie się zbyt dużo na temat pierwszego tomu.

Jakub Ramon – jednocześnie do siebie przyciąga i odpycha zachowaniem. Coś takiego jest w jego historii, że cały czas próbujemy go zrozumieć i wytłumaczyć, ale jego pozycja w trójmiejskiej mafii mówi sama za siebie. Borlik daje nam bohatera złożonego i momentami nieprzewidywalnego, co wzbogaca już dość ciekawą fabułę.

Po raz kolejny warto mieć na uwadze fakt, że Piotr Borlik tworzy powieści dla dojrzałych, odpornych na drastyczne sceny czytelników. Bo gdy ciało po zabójstwie zostaje wyniesione w biały dzień, a wcześniej sama zabójczyni oblana krwią ofiary wychodzi bez słowa to czytelnik wie, że w powieści dużo się jeszcze będzie działo. I się nie pomyli, ponieważ intryga jest w ciekawy sposób spleciona i do samego końca tylko się rozpędza. I na ostatnich stronach autor znów zrzuca na nas bombę. Takie zabiegi właśnie bardzo lubię w książkach Borlika, ponieważ po zakończeniu lektury dalej analizuję powiązania między wydarzeniami.

„Skłam, że mnie kochasz” jest mocno osadzona w trójmiejskich realiach, co stanowi dodatkowy atut. Jako, że większość swojego życia mieszkałam w Trójmieście, to było mi się łatwiej odnaleźć i czułam, że akcja powieści mogłaby mieć miejsce w realnym życiu. Bo nie wątpię, że wszelkie porachunki wewnątrz mafii, które stanowiły dużą część powieści, są równie realne co skorumpowana policja.

Muszę przyznać, że wielowątkowość powieści Borlika ma swoje plusy, ale też słabsze strony. Podczas lektury może nam umknąć najważniejsze. Zabójstwa zataczające coraz mniejsze kręgi wokół szefa trójmiejskiej mafii, gdzieś giną w przepychankach i w kolejnych zamieszanych osobach. Szeroki obraz odciąga uwagę, a może stanowi pretekst do przemycenia bohaterów ważnych o wiele później? Trudno rozstrzygnąć…I choć całość stanowi ładnie zamkniętą kompozycję to można się momentami pogubić.

Piotr Borlik nie byłby sobą, gdyby nie pokusił się o nawiązania do psychologii. Jednym z ciekawszych wątków tej powieści stały się mechanizmy budzenia w człowieku najmroczniejszych instynktów. Zastanawiałam się już parokrotnie czy tak łatwo można zamienić się w potwora? Czy to po prostu tkwiło uśpione w jednym z naszych bohaterów? Mam nadzieję, że postać o której mowa pojawi się jeszcze w twórczości autora, ponieważ daje szerokie pole do popisu. Moja ciekawość została zdecydowanie pobudzona.

W moim mniemaniu „Skłam, że mnie kochasz” jest gratką dla wielbicieli gatunku lubiących wątki mafijne. Jest dynamicznie, wielowątkowo i zaskakująco, co zwiększa przyjemność z lektury. I choć nie spodziewałam się takiego obrotu spraw jeżeli chodzi o Ramona, to z zaciekawieniem pochłonęłam kolejną książkę Piotra Borlika. Przy okazji pragnę wspomnieć, że zastanawia mnie w którą stronę pójdą kolejne książki spod pióra autora.

Tytuł: Skłam, że mnie kochasz

Autor: Piotr Borlik

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Ilość stron: 360

Data wydania: 4 marzec 2021

https://www.empik.com/sklam-ze-mnie-kochasz-borlik-piotr,p1259640933,ksiazka-p

6 Replies to “Kolejny tom z Ramonem od Piotra Borlika!”

 1. Free way to make money at home

  Open a FREEE account with http://UseFreelancer.com and start making money at home selling any service or E-product.

  http://UseFreelancer.com is a new advanced platform and nothing like it on the internet it has the following advantages

  1- Sell one on one live video streaming per hour service (first time on the internet) for more details brows https://www.usefreelancer.com/pages/live

  2- You can sell any downloadable E-products and E-services for example e-book, software, plugins, WordPress temples, Teaching lessons, etc. and get you money as soon as the buyer downloads your zip file, (first time a freelancer website offer selling downloadable products to his freelancers on the internet)

  3- Have your own affiliate for all your services (first time on the internet)

  4- Vacation mode if you are sick or going for vacation. (first time on the internet) other freelancers sites ask you to be available 24/7 forever and you cannot go for vacation and if you do not respond to a customer request they will have a bad report about you and you are not the boss, But at http://UseFreelancer.com you are the boss, work when you like and stop working when you like after all it is your own business.

  5- it uses all the languages and the currencies of the world. So you can sell to all the customers in the World.

  6- It has Eleven (11) different kinds of payments including cryptocurrency.

  7- if you have a service in another freelancer site with 5 stars or less you can add it to http://UseFreelancer.com with the same description and video and imagss and open a support ticket and give us your other freelancer link and we will give you the same number of stars you have for such a gig and the good thing about it is that you will write your own feedback for it and we will add it to your gig.

  http://UseFreelancer.com is the best of all the rest

  open a Free account now and start making money at home

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *